Kultúra a výlety

Bojnice
Jeden z najznámejších a najkrajších zámkov v strednej Európe – Bojnický zámok sa nachádza len 20 km od hotela (20 minút jazdy autom). Bojnický zámok organizuje počas roka množstvo akcií a festivalov, ktoré každoročne prilákajú množstvo hostí.
Hneď vedľa Bojnického zámku sa nachádza najväčšia ZOO na Slovensku. Mestečko Bojnice okrem zámku a zoo ponúka aj termálne kúpele, dino park, a múzeum praveku. 

Výhliadkova veža Čajka v oblakoch
Niekoľko desiatok minút pešou chôdzou od Bojníc je pre turistov k dispozícii novovybudovaná vyhliadková veža Čajka v oblakoch. Vyhliadkova veža s prevýšením 30 metrov je otvorená denne od 8.00 - 21.00 a návštevníkom ponúka prekrásny výhľad na Bojnice, zámok ako aj celu prievidzskú kotlinu.

Vlakový výlet do Turčianských Teplíc
Iba 5 minút od hotela sa v lese nachádza vlaková stanica Remata.  Vláčik Vás za 25 min. odvezie do Kúpeľného mestečka Turčianske Teplice, kde sa nachádza  známy aquapark. Tento výlet je obľúbený hlavne u detí, nakoľko vlak prechádza druhým najdlhším tunelom na Slovensku.
Historia výstavny bralských tunelovČičmany - Rajecká Lesná
60 km od hotela sa nachádza skanzen Čičmany. Je zaujímavý hlavne svojou architektúrou a múzeom. Cca 5 km od dedinky Čičmany sa nachádza najväčší drevený betlehem v Rajeckej Lesnej, ktorý zobrazuje najzaujímavejšie historické budovy z celého Slovenska ako aj ukážku typických prác v jednotlivých regiónoch.

Banská Štiavnica
Mesto chránené UNESCOM je vzdialené len 55km od hotela.  Banská Štiavnica ponúka nespočetné množstvo múzeí a historických budov hlavne so zameraním na banský priemysel. 4 km od Banskej Štiavnice sa nachádza múzeum Svätý Anton, kde si môžete prehliadnuť veľkú poľovnícku expozíciu.

Hornonitrianský banský skanzen - Baňa Cígeľ
Hornonitriansky banský skanzen, Cigeľ sa nachádza v časti neuzatvoreného vyťaženého priestoru 2. úseku bývalej bane Cigeľ ( vzdialenej od hotela 35 km ). Prehliadková trasa začína na povrchu, pokračuje jazdou banským vláčikom v dĺžke 2 312 metrov do hnedouhoľnej bane. Ďalej je vedená pešou prehliadkou podzemnými banskými priestormi, v minimálnej hĺbke 80 m pod povrchom, v bývalej časti II. ťažobného úseku. Pešia časť prehliadkovej trasy v bani jedným smerom má dĺžku 566 m.


Golfové tréningové odpalisko - Sebedražie
Golfový areál škótskeho typu, prvý svojho druhu na Slovensku, sa nachádza nad obcou Sebedražie pri Prievidzi.
Tréningové centrum pozostávajúce zo 6-jamkovej akadémie, driving range, chipping a putting greenu a obrovskej patovacej akadémie "High Tatra". Adepti golfu môžu opakovane triafať sieťové terče v rôznych vzdialenostiach a svahovitom teréne. Na ploche -Tatra green, veľké jamkovisko s 18 jamkami na rozlohe 1400 štvorcových metrov sa môžu trénovať všetky golfové údery.

Aeroklub Prievidza - ( cca 20 km od hotela Remata )
Prekročte aj vy svoje zábrany, odpútajte sa od pevnej zeme a pozrite sa na svet z nadhľadu... Tandemový zoskok, voľný pád, sólo zoskok...


 
Rezervácia